fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Republikanie szukają haków na Obamę

Paweł Majewski
Sondaże nie są zbyt optymistyczne dla Johna McCaina. Szansę w odwróceniu sytuacji sztab republikanów widzi domniemanych bliskich związkach Baracka Obamy z palestyńskim działaczem i intelektualistą Rashidem Khalidim.
Obama przemawiał w 2003 r. na kolacji wydanej na cześć Khalidiego, z której nagrane wideo znajduje się w posiadaniu dziennika "Los Angeles Times". Republikanie domagają się ujawnienia tej taśmy, która ma jakoby dowieść, że na kolacji obecny był również były lewacki terrorysta William Ayers, inny znajomy Obamy.
Gazeta odmawia udostępnienia nagrania, tłumacząc, że otrzymała je pod warunkiem, że nie będzie publicznie rozpowszechnione.
Prawicowe media, z telewizją Fox News na czele i dziennikiem "Washington Times", nagłaśniają tę sprawę, a sam McCain porównał nawet Khalidiego do "neonazisty".
Palestyńczyk jednak - jak pisze "Washington Post" - nie jest wcale ekstremistą. Urodził się w USA, wykłada na prestiżowym amerykańskim Uniwersytecie Columbia i broni sprawy palestyńskiej w sposób umiarkowany; potępia nawet swoich rodaków za nadmierne używanie przemocy.
- Porównywać profesora Khalidiego do neonazistów to podłe oszczerstwo - napisał waszyngtoński dziennik w artykule redakcyjnym.
Źródło: Fotorzepa
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA