fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Kwintesencja komfortu, elegancji i prestiżu

Oferta mieszkań z górnej półki jest w stolicy coraz bogatsza. Także podczas targów wielu deweloperów będzie prezentowało ekskluzywne lokale, których najniższe ceny grubo przekraczają 10 tysięcy złotych za metr kwadratowy
Jedną z droższych ofert jest Złota 44, zaprojektowana przez Daniela Libeskinda, o której ostatnio znowu było bardzo głośno z okazji wmurowania kamienia węgielnego pod apartamentowiec. Najtańszy metr kwadratowy w tej inwestycji kosztuje 25 tys. zł.
[srodtytul]Penthouse na trzech poziomach[/srodtytul]
To będzie najwyższy apartamentowiec w Warszawie – 192 metry, 54 piętra. W sumie będzie tam 251 apartamentów (z których podobno 150 jest już sprzedanych) o powierzchni od 62 do 371 mkw. Wysokość mieszkań sięgnie do 2,95 m.
Ostatnie kondygnacje budynku zajmie najbardziej prestiżowy, trójpoziomowy penthouse. Ekskluzywne apartamenty zlokalizowane będą na piętrach od dziewiątego do 54. Każdy z nich wyposażony będzie w najnowocześniejsze proekologiczne rozwiązania technologiczne, w tym m.in. w komputerowy system zarządzania łączący wszystkie funkcje kontrolno-sterujące dostępne z jednego ekranu dotykowego. System umożliwia zarządzanie pracą udogodnień technicznych zaplanowanych w budynku i mieszkaniach, w tym żaluzji, paneli będących częścią elewacji, wind, systemu ogrzewania, wentylacji oraz klimatyzacji. Zarządzanie może być realizowane przez przygotowane wcześniej programy pozwalające optymalnie dostosować funkcję w każdym apartamencie do stylu życia i indywidualnych wymagań jego mieszkańców. Ponadto ekran systemu może wyświetlać różne informacje nadsyłane z zewnątrz, takie jak prognoza pogody i wiele innych. System może być sterowany zarówno z centralnego pulpitu, jak i za pomocą pilotów typu PDA.
Reprezentacyjne ma być także lobby wykończone polerowanym betonem, stalą nierdzewną i drewnianymi okładzinami. Profesjonalny personel, oferujący usługi typu concierge, będzie tu do dyspozycji mieszkańców 24 godziny na dobę.
W budynku ma być pięć nowoczesnych, szybkich wind. Na przyszły rok deweloper – Orco Property Group – zapowiada oddanie budynku w stanie surowym. Pierwsi lokatorzy powinni się wprowadzić w trzecim kwartale 2010 roku.
[srodtytul]Imponujące metraże[/srodtytul]
Miłośnicy mieszkania w wieżach mają spory wybór. Wciąż bowiem są do kupienia lokale w inwestycji Apartamenty Gdański. Jest to inwestycja już zrealizowana. Wciąż są tu do kupienia nawet mniejsze lokale (także o powierzchni poniżej 60 mkw.). Ceny zaczynają się od 12,5 tys. zł. Najdroższe mieszkania nie przekraczają jednak 20 tys. zł za mkw.
Dom Development ma w tej chwili w sprzedaży lokale jeszcze w trzech apartamentowcach (poza Gdańskim): Grzybowskiej Patrii i Bruna. Przy czym większy wybór ofert znajdziemy tylko w dwóch pierwszych.
Grzybowska 4 jest reklamowana jako „kwintesencja komfortu, elegancji i prestiżu”. Tu do kupienia wciąż jeszcze są także małe mieszkania, nawet o powierzchni poniżej 50 mkw., choć – zgodnie z definicją, jaką stworzył organizator targów – apartament powinien być większy.
Patria przy ul. Kruczkowskiego 6 na Powiślu to kompleks czterech budynków zaprojektowany przez pracownię Hernanowicz – Rewski Architekci, ale tylko dwa z nich to apartamentowce: od strony południowo-wschodniej położone są dwa kameralne budynki, siedmio- i ośmiopiętrowy. Usytuowane są przy obrzeżach działki, a przestrzeń w środku tworzy wewnętrzne patio ze starymi drzewami.
Ceny? Na przykład czteropokojowy lokal o powierzchni 147,2 mkw. kosztuje ponad 2 mln zł (13,7 tys. zł za mkw.), a pięciopokojowy o powierzchni 147 – 2 mln 116 tys. zł (14,4 tys. zł za mkw.).
Także w Zespole Apartamentowym Bruna na Starym Mokotowie pozostały do kupienia tylko duże lokale. Cena mkw. wynosi 134 – 16 tys. zł.
Na targach nie zabraknie także zagranicznych ofert. Będzie obecna firma Planet Estate, która zajmuje się sprzedażą luksusowych apartamentów zagranicznych (współpracuje z kilkoma zagranicznymi deweloperami na zasadzie wyłączności), a w Polsce jest wyłącznym przedstawicielem największych i najbardziej uznanych bułgarskich deweloperów.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA