fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Mafia kupowała mecze klubowi z Sankt Petersburga?

Hiszpańska policja nagrała opowieści rosyjskich mafiosów o ustawianiu spotkań Zenita w Pucharze UEFA. Chodzi przede wszystkim o półfinał z Bayernem Monachium
O korupcyjnych podejrzeniach śledczych z Hiszpanii napisały wczoraj madryckie dzienniki „ABC“ i „El Pais“. Ustalenia tamtejszej prokuratury brzmią sensacyjnie. Hiszpanie nagrali rozmowy członków mafii z Sankt Petersburga o kupowaniu Zenitowi zwycięstw w poprzednim sezonie Pucharu UEFA. Ustawiony miał być m.in. półfinałowy rewanż z Bayernem wygrany przez Zenit 4:0.
Jak mówi w zarejestrowanej rozmowie Giennadij Pietrow, boss mafijnej grupy Tambowska, jeden z 20 rosyjskich gangsterów zatrzymanych niedawno w Hiszpanii, ten mecz kosztował mafię kilkadziesiąt milionów. Chodzi mu prawdopodobnie o miliony euro, ten wątek pojawia się w jego rozmowach z kilkoma osobami.
Inny z podsłuchanych mafiosów już przed meczem rewanżowym z Bayernem znał jego wynik. Kupiony miał być również finał Pucharu UEFA, w którym Zenit pokonał Glasgow Rangers.
Ujęty przez Hiszpanów w maju na Majorce Pietrow oceniał, że na doprowadzenie Zenitu do sukcesu w pucharowych rozgrywkach wydał 50 mln euro. Nie wiadomo tylko, komu płacił: działaczom rywali, trenerom, piłkarzom? Żaden trop w nagranych rozmowach się nie pojawia.
Te rewelacje wyszły na jaw jako odprysk śledztwa w sprawie działalności rosyjskiej mafii w Hiszpanii, ale wczoraj prokuratura wszczęła oddzielne postępowanie w tej kwestii. UEFA prowadzi swoje postępowanie w sprawie 25 ustawionych meczów pucharowych, ale jak informuje „El Pais“, nie ma wśród nich spotkań Zenit – Bayern.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA