fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Terroryzm

Proces polskiego taliba

Wkrótce ruszy proces Christiana Ganczarskiego, polskiego taliba zwanego Abu Ibrahimem. Ganczarski zasiądziena ławie oskarżonych razem ze słynnym szejkiem Khalidem Mohammedem,organizatorem zamachu na WTC.
Jak ustalił serwis internetowy tvp.info,Ganczarski może być brakującym ogniwem w sprawie działania tajnych więzieńCIA na terenie Polski.
Proces rozpocznie się 5 stycznia, w specjalnym sądzie paryskim, zajmującymsię sprawami terroryzmu na świecie. Ganczarski zwany Abu Ibrahimem jestuważany za osobistego kuriera Osamy Bin Ladena i jedną z czołowych postacieuropejskiej Al Kaidy. Odpowie on za zorganizowanie krwawego zamachu nasynagogę na tunezyjskiej Dżerbie. 11 kwietnia 2002 r. zamachowiec samobójcazabił tam 21 osób.
Według dziennikarki New Yorkera dowodem na istnienie więzienia CIA w naszymkraju jest relacja Szejka Khalid Mohammeda. Miał on powiedzieć, że w trakcieprzetrzymywania przez amerykańskie tajne służby trafił do miejsca, w którymprzez przypadek zauważył polski napis na butelce wody mineralnej.
- Bin Laden nazywał Ganczarskiego, niemieckim generałem, zaś dla innychwysoko postawionych członków Al Kaidy, był znany jako Ibrahim Niemiec lubAbu Ibrahim. Polak był jednym z osobistych kurierów Bin Ladena który miałbezpośredni dostęp do najwyższego dowództwa Al Kaidy. Przekazywał informacjeod Szejka Kahlid Mohammeda do samego Bin Ladena i vice versa - mówi EmmersonVermaat, holenderski ekspert od terroryzmu i autor książki o europejskiej AlKaidzie.
Źródło: tvp.info
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA