fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Gdy pracownik podróżował, ale nie kierował autem

Pracownik wyjechał w podróż służbową własnym samochodem. Chcemy mu zwrócić jej koszty. Okazało się jednak, że nie ma on prawa jazdy i samochód prowadziła inna osoba. Czy mimo to przysługuje mu zwolnienie podatkowe?
Tak. Prawo do zwrotu kosztów podróży służbowej nie jest uzależnione od tego, czy pracownik ma prawo jazdy. Samochód może więc prowadzić inna osoba. Nie wyklucza to zwolnienia podatkowego.Przypomnijmy, że za podróż służbową pracownikowi należą się diety oraz zwrot kosztów przejazdów, noclegów, dojazdów środkami komunikacji miejskiej oraz innych udokumentowanych wydatków, określonych przez pracodawcę stosownie do uzasadnionych potrzeb. Wszystkie te wypłacone pracownikowi należności, o ile mieszczą się w granicach określonych rozporządzeniami ministra pracy i polityki społecznej, są na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. a) ustawy o PIT zwolnione od podatku dochodowego.Andrzej Ossowski i Rafał Macierza są radcami prawnymi w Kancelarii Adwokatów i Radców P. J. Sowisło z Poznania
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA