fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wyjazd pracownika tymczasowego też z podatkowymi korzyściami

Fotorzepa, Darek Golik
Podpisaliśmy umowę z agencją zatrudnienia i korzystamy z pracowników tymczasowych. Wyjeżdżają oni często służbowo poza siedzibę firmy. Na podstawie umowy z agencją zwracamy im koszty podróży – biletów, noclegów, wypłacamy też diety. Czy te świadczenia są zwolnione z podatku i czy wydatki możemy zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?
Tak Świadczenia dla pracowników tymczasowych z tytułu służbowych wyjazdów są zwolnione z podatku. Firma może też zaliczyć wydatki na ich podróże do swoich kosztów podatkowych.O zwolnieniu mówi art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. b) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej ustawa o PIT). Dotyczy on diet i innych należności za podróż osoby niebędącej pracownikiem. Są one zwolnione do wysokości limitów określonych w rozporządzeniach ministra pracy i polityki społecznej w sprawie podróży krajowych i zagranicznych (DzU z 2002 r nr 236, poz. 1990 i DzU z 2002 r nr 236 poz. 1991 ze zm.).Przepis ten stosuje się również do przychodów pracowników tymczasowych otrzymanych od pracodawcy użytkownika (art. 21 ust. 1a ustawy o PIT). Przypomnijmy, że obecnie dieta za dobę w podróży krajowej wynosi 23 zł, ryczałt na nocleg – 34,50 zł, a na przejazdy komunikacją miejscową – 4,60 zł. W przypadku wyjazdów zagranicznych limity zależą od tego, do jakiego państwa je...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA