fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sylwetki

Bez telekomów niewiele da się zrobić

Rozmowa z Maciejem Koziarą, koordynatorem projektu „Sieć szerokopasmowa Polski wschodniej” w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego
Rz: Jak wypadła inwentaryzacja zasobów telekomunikacyjnych województw objętych programem budowy sieci szerokopasmowej?
Maciej Koziara: Ledwo odebraliśmy ten dokument i teraz staramy się gruntownie z nim zapoznać. Założeniem inwentaryzacji jest przedstawienie mapy dostępnych zasobów i planowanych inwestycji przez podmioty komercyjne, co pozwoli na wyznaczenie tzw. białych plam – obszarów, gdzie nie ma żadnej infrastruktury teleinformatycznej. Mapa zostanie przedstawiona w drugiej połowie czerwca 2008 r. Wyłonione w przetargu konsorcjum zrobi studium wykonalności projektu, a później powstanie model i metodyka wdrażania projektu, a także analizy finansowe i ekonomiczne. Planowana data zakończenia studium to 30 kwietnia 2009 r.
Jak oceniacie zainteresowanie projektem po stronie operatorów?
Za tymi, którzy już podpisali z nami (MRR i urzędami marszałkowskimi) porozumienia, prawdopodobnie pójdą i inni. Bez ich udziału niewiele da się zrobić.
Co na to samorządy wojewódzkie, które mają pełnić istotną rolę w projekcie?
W ramach grupy roboczej powołanej do realizacji projektu uczestniczy po dwóch przedstawicieli z każdego samorządu województw Polski wschodniej, więc są na bieżąco z pracami. Powodzenie przedsięwzięcia zależy od udziałów operatorów i przedsiębiorców telekomunikacyjnych posiadających infrastrukturę szerokopasmową oraz ich współpraca z jednostkami samorządu terytorialnego pięciu województw Polski wschodniej.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA