fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Fritzl chory psychicznie?

"Warum" (dlaczego) - głosi napis na tablicy ustawionej przed domem Fritzlów
AFP
Regina Skibińska
Josef Fritzl, Austriak oskarżony o więzienie i gwałcenie córki przez 24 lata, nie powinien trafić do więzienia, ponieważ jest psychicznie chory - uważa jego adwokat.
Rudolf Mayer twierdzi, że jego klient kwalifikuje się raczej na oddział psychiatryczny a nie przed sąd.
Austriacka policja zakończyła zbieranie wstępnych materiałów dowodowych w sprawie Fritzla. Szef zespołu policji Dolnej Austrii Franz Polzer zdementował spekulacje mediów, że gwałciciel miał wspólnika. Ustalono, że Fritzl działał sam, dla swoich ofiar kupował żywność poza Amstetten, a do piwnicy schodził jedynie nocami.
"Potwór z Amstetten" uwięził swoją córkę w 1984 roku. Początkow, gdy jego ofiara przebywała w jednym małym pomieszczeniu, Friztlz gwałcił ją w obecności trójki jej dzieci. Ofiarę przykuwał do metalowego słupa, a do prowizorycznej ubikacji chodziła jedynie na krótkiej lince, przypominającej smycz.
Szwagierka Fritzla, przedstawiana jako Christine R., utrzymuje, że Friztl był już skazany za gwałt. - Gdy miałam 16 lat, zamknęli go za gwałt - opowiada austriackiej gazecie.
Christine R. twierdzi, że żona Fritzla nigdy nie podejrzewała męża o związek ze zniknięciem córki. Według niemieckiego "Der Spiegel", Elisabeth Fritzl miała zeznać, że jej matka Rosemarie nic nie wiedziała o dramacie.
Szwagierka Fritzla ujawniła też, że Elisabeth przed swoim zniknięciem razem z przyjaciółką uciekła do Wiednia, później powróciła do rodzinnego domu. Przyjaciółce i jednej z sąsiadek rzekomo zwierzyła się, że była gwałcona, a kobiety nie zawiadomiły policji ze strachu przed Fritzlem.
Córka Josefa Fritzla, spłodzona z kazirodczego związku i przez całe swe życie więziona w piwnicy dziewiętnastoletnia Kerstin, może umrzeć - donosi brytyjski "The Mirror". Przedstawiciele szpitala w austriackim Amstetten informują jednak, że stan dziewczyny, choć ciągle bardzo ciężki, ustabilizował się.
Nastolatka jest najstarszym dzieckiem z kazirodczego związku Josefa Fritzla i jego córki Elisabeth.
U obu synów Elizbeth przetrzymywanych w piwnicy: 18-letniego Stefana i 6-letniego Felixa zaobserwowano klasyczne symptomy długotrwałego więzienia, takie same, jak u więźniów obozów koncentracyjnych. Dzieci mają anemię, nie mogą zasnąć, ich zachowanie przypomina reakcje obronne przestraszonych zwierząt.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA