fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ochrona zdrowia

Zrzuty pigułek poronnych

www.womenonwaves.org
Specjalny dron będzie w sobotę rozrzucał w Słubicach tabletki wczesnoporonne.

Międzynarodowa organizacja Women on Waves, która walczy o prawa kobiet do aborcji, chce w ten sposób zwrócić uwagę na trudności jakie – jej zdaniem – mają Polki w dostępie do zabiegów przerywania ciąży. Dron z pigułkami ma wystartować z Frankfurtu. Przeleci nad Odrą i w centrum Słubic zrzuci pigułki. Mają one trafić w ręce przedstawicielek fundacji Feminoteka i Pozozumienia Kobiet 8 Marca. Lot organizuje berlińska grupa Ciocia Basia, która wspomaga Polki walczące o prawa do aborcji.

Organizatorki akcji przekonują, że przelot drona nie naruszy żadnych przepisów. Jak piszą na swoim profilu w jednym z portali społecznościowych cały przelot ma się odbywać w zasięgu wzroku pilota. Po wylądowaniu w Słubicach organizatorki akcji zapowiadają konferencję prasową.

- Adekwatną odpowiedzią na takie działania powinno być zestrzelenie drona – twierdzi Tomasz Terlikowski, szef TV Republika. - Powód jest zaś niezmiernie prosty. Otóż jedynym celem jaki stawiają sobie ci, którzy go wysyłają jest... likwidacja Polaków. Odpowiedzią państwa, którego obywateli chce się zabijać, jest uniemożliwienie takiego działania – napisał publicysta na portalu fronda.pl.

To pierwszy raz kiedy Women on Waves do przerzutu pigułek wczesnoporonnych użyje drona. Dotychczas były one dostarczane do Polski drogą pocztową.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA