fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Jak sprzedawać frytki nad morzem

Każdy obiekt tymczasowy, który ma stać w pasie drogowym, wymaga zgody zarządcy drogi
123RF
Sezonowa smażalnia ryb czy budka z pamiątkami wymagają wizyty w urzędzie. Będą one nielegalne, gdy inwestor je postawi, zanim załatwi zgłoszenie.

Góry lub morze to w sezonie turystycznym dobre miejsca na prowadzenie działalności gospodarczej. Dlatego wiele osób się na to decyduje. Punkty gastronomiczne czy sklepiki z pamiątkami prawo budowlane traktuje jako obiekty tymczasowe. Formalności, jakie trzeba załatwić, zależą od tego, na jak długo mają być postawione obiekty tymczasowe – 120 dni czy dłużej.

Jeżeli mają stać maksymalnie do 120 dni, wystarczy zgłosić staroście zamiar ich postawienia. Natomiast obiekty, które mają stać dłużej, wymagają pozwolenia na budowę. Do wniosku, który składa się w urzędzie, trzeba dołączyć oświadczenie o posiadaniu prawa do dysponowania gruntem. Nie musi to być prawo własności lub użytkowania wieczystego, wystarczy umowa dzierżawy. Ponadto trzeba dostarczyć szkice i rysunki, które pokażą, jak ma wyglądać planowana inwestycja oraz jej usytuowanie. Rysunek można zrobić odręcznie, samemu, na kartce papieru. Następnie trzeba czekać. Starosta ma 30 dni na zapoznanie się z wnioskiem. ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA