fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Kukiz o partii Petru: Nowa Unia Wolności

Ryszard Petru
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Paweł Kukiz komentując na Facebooku powołanie przez Ryszarda Petru stowarzyszenia NowoczesnaPL, określił ten projekt mianem "nowej partii zagranicznych banków i korporacji".

"Powstaje nowa partia zagranicznych banków i korporacji. Kolejne wcielenie Unii Wolności. Nowoczesna jak kredyty we frankach :) Lemingiado - pojawiła się dla Was nadzieja! :) Kity do góry!" - napisał na swoim facebookowym profilu Kukiz.

31 maja Petru ogłosił powołanie do życia stowarzyszenia Nowoczesna.pl. W deklaracji programowej NowoczesnaPL zwraca uwagę, że młodzi oczekują perspektywy na lepsze jutro, szansy na osobisty rozwój i dobrej pracy w kraju, przedsiębiorcy przejrzystych i przyjaznych warunków gry, rodziny usług publicznych na wysokim poziomie i wyższej jakości życia, a osoby starsze - dobrego systemu opieki zdrowotnej i bezpieczeństwa na co dzień. Petru nie wykluczył przy tym, że w ciągu kilku najbliższych tygodni władze stowarzyszenia zdecydują się przekształcić je w partię polityczną.

Według sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej" partia Petru, przy poparciu jej przez Leszka Balcerowicza, mogłaby liczyć na 11 proc. głosów. Z kolei, gdyby na powołanie swojego ugrupowania zdecydował się Paweł Kukiz, który w wyborach prezydenckich uzyskał 20,5 proc. głosów - jego partia mogłaby liczyć na poparcie 18 proc. wyborców.

Kukiz jest obecnie politykiem cieszącym się największym zaufaniem Polaków - według sondażu CBOS ufa mu 58 proc. uczestników badania. Tuż za Kukizem uplasowali się Andrzej Duda i Bronisław Komorowski, którym ufa po 54 proc. respondentów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA