fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Koleżanka zabiła Agatę na jej prośbę?

materiały policji
Prokuratura w Gdańsku-Oliwie przesłuchuje koleżankę zamordowanej 17-letniej Agaty z Wejherowa. Wiele na to wskazuje, że brała ona udział w zabójstwie dziewczyny.

- Potwierdzam, że trwają czynności w tej sprawie. Nie mogę jeszcze ujawnić czy postawiliśmy zarzuty – powiedziała „Rzeczpospolitej" Ewa Burdzińska, szefowa Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Oliwa. Dodaje, że w ciągu dnia prokuratura wyda komunikat.

Portal tvn24 donosi, że przesłuchiwana właśnie dziewczyna może usłyszeć zarzuty związane z przyczynieniem się do śmierci nastolatki.

Potwierdza to nasz rozmówca z policji. – Dziewczyna usłyszy zarzut zabójstwa – mówi nam wprost funkcjonariusz. Co doprowadziło do przełomu w tej sprawie?

Ani policja, ani prokuratura nie udzielają na razie na ten temat informacji. Z naszych ustaleń wynika, że nastolatka przyznała się do zbrodni podczas prywatnej rozmowy do zbrodni. – Zabiła Agatę na jej prośbę – mówi nasz informator.

17-letnia Agata z Wejherowa została zamordowana w sobotę 21 lutego w parku w gdańskiej dzielnicy Brzeźno. Jej ciało znaleziono następnego dnia rano. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci była rana kłuta.

W dniu śmierci dziewczyna wraz z koleżanką przyjechała do Gdańska, by wziąć udział w otwartych wykładach z chemii. Potem Agata jeździła żółtym rowerem po pasie nadmorskim. Dziewczyna dzwoniła do rodziców, że w domu będzie później. Nie wróciła na noc. Jej ciało znaleziono rano.

Sprawa była na tyle skomplikowana, że w komendzie wojewódzkiej w Gdańsku powołano specjalną grupę, która zajmuje się tym zabójstwem. Policjanci zdecydowali się opublikować zdjęcie zabitej nastolatki, bo liczyli na kontakt od osób, które widziały dziewczynę przed zbrodnią.

Funkcjonariusze prowadzący śledztwo zakładali też, że dziewczyna mogła popełnić samobójstwo. Miała takie próby za sobą. – Taka hipoteza zawsze jest sprawdzana, ale w tym przypadku nasze postępowanie prowadzone jest w kierunku zabójstwa –mówi prok. Burdzińska.

Wcześniej, przez wiele tygodni prokuratorzy nie mogli przesłuchać koleżanki zamordowanej Agaty, bo dziewczyna  była w szpitalu psychiatrycznym i nie godzili się na to lekarze.

Poza przesłuchiwaną teraz nastolatką jak ustaliła "Rzeczpospolita" zarzuty ma usłyszeć jeszcze jedna dziewczyna, znajoma Agaty.

– Ona odpowie za pomoc w zbrodni. Pomagała w przygotowaniach do zabójstwa, potem udzieliła alibi dziewczynie, która zabiła Agatę – mówi nasz rozmówca.

ca.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA