fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Indie: Muzułmanin? Nie zatrudnimy pana

Firma odmówiła zaproszenia pracownika na rozmowę kwalifikacyjną z powodu wyznawanej przez niego religii
123RF
"Przykro nam poinformować pana, że w naszej firmie nie zatrudniamy muzułmanów" - taką odpowiedź otrzymał mieszkaniec Indii Zeeshan Khan, starający się o pracę w Hari Krishna Exports.

Khan przyznał, że odpowiedź jaką uzyskał była dla niego "głęboko niepokojąca". - Szybka odpowiedź sugeruje, że nikt nawet nie zajrzał do mojego CV. Zostałem skreślony tylko dlatego, że jestem muzułmaninem - skarżył się 23-latek w rozmowie z BBC.

Khan opublikował maila, którego otrzymał od firmy na Facebooku i złożył doniesienie na policję. Lokalne władze zadeklarowały, że zbadają sprawę.

Tymczasem przedstawiciele firmy tłumaczą, że pracownik, który wysłał maila był praktykantem i że został już zwolniony. - Nasza firma zatrudnia pracowników nie zwracając uwagi na religię, orientację seksualną czy kastę, z której pochodzą - zapewniał przedstawiciel Hari Krishna Exports w rozmowie z NDTV.

Indyjscy publicyści komentujący całą sprawę zwracają uwagę, że jest ona pokłosiem "zmiany atmosfery w kraju" i rosnącej nieufności wobec mniejszości religijnych.

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA