fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Dożywocie za wpisy na Twitterze

Twitter
Czterech mężczyzn zostało skazanych na dożywocie za upowszechnianie na Twitterze informacji i zdjęć, które "godziły w reputację Zjednoczonych Emiratów Arabskich i rządzącej nimi rodziny królewskiej". Piąta osoba została w tej samej sprawie skazana na 10 lat więzienia.

Wyrok przeciwko pięciu Katarczykom wydał Federalny Sąd Najwyższy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Przed sądem stanął jedynie jeden z oskarżonych - mężczyzna, który usłyszał wyrok 10 lat więzienia. Pozostali oskarżeni byli sądzeni in absentia. Nie jest jasne, czy władze ZEA znają miejsce ich pobytu.

Sąd uznał, że skazani - poprzez wpisy na Twitterze i w innych mediach społecznościowych - "świadomie ośmieszali i niszczyli reputację oraz prestiż symboli państwowych". Oprócz kary więzienia, sąd wymierzył też każdemu ze skazanych grzywnę w wysokości miliona dirhamów (ok. miliona złotych).

Podczas tego samego posiedzenia, sąd skazał obywatela Zjednoczonych Emiratów Arabskich na trzy lata więzienia za obrazę symboli państwowych, której miał się dopuścić w swoim miejscu pracy.

Źródło: gulfbusiness.com
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA