fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

PKO BP obsługuje już rachunki 7 z 18 miast wojewódzkich

PKO BP obsługuje już rachunki 7 z 18 miast wojewódzkich. Jest też największym graczem na rynku kredytów i obligacji samorządowych.
Bloomberg
Rachunki 18 miast obsługuje sześć banków. Liderem jest PKO BP, który współpracuje z siedmioma ośrodkami.

Do niedawna PKO BP obsługiwał sześć dużych miast, ale ostatnio odebrał ING Bankowi Śląskiemu obsługę budżetu Katowic i 63 jednostek organizacyjnych miasta.

– Przez wiele lat Katowice obsługiwał ING Bank Śląski. Teraz udało się nam przekonać to miasto do jakości naszej oferty. Wystartowaliśmy w przetargu i stworzyliśmy najlepszą propozycję, wykorzystując nasze atuty zarówno jako banku korporacyjnego, współpracującego z samorządami, jak również banku detalicznego z największą siecią placówek. W tych placówkach mieszkańcy Katowic będą mogli załatwiać swoje sprawy już od 1 lipca br. – mówi „Rzeczpospolitej" Jakub Papierski, wiceprezes PKO Banku Polskiego. – Wydaje się, że w przypadku Katowic zadecydowała ta sama synergia, którą wcześniej przekonaliśmy do siebie m.in. Poznań, Szczecin, Wrocław i kilka innych miast.

Kolejne duże miasta obsługiwane przez PKO BP to Rzeszów, Gorzów Wielkopolski i Zielona Góra. Tym samym PKO BP jest ju...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA