fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Tenis

Kwalifikacje w Paryżu: Przysiężny gra dalej, Polki poznały rywalki

Krzysztof Rawa
Michał Przysiężny wygrał w pierwszej rundzie z Aldinem Setkiciem 6:4, 4:6, 6:3. Urszula Radwańska w środę zagra z Yung-Jan Chan, Paula Kania z Ałłą Kudriawcewą

W poniedziałek rozlosowano drabinkę kwalifikacji mężczyzn. We wtorek jedyny Polak – Michał Przysiężny (140. ATP) zagrał pierwszy mecz na korcie nr 10 od 10.00 rano, spisał się nieźle, może nie na dziesiątkę, ale z 28-letnim Setkiciem (212. ATP), rywalem z Bośni – dał radę, choć walka była długa i zacięta.

Kolejnym rywalem Przysiężnego będzie w środę doświadczony David Guez, 33-letni Francuz z rankingiem 248. ATP, który dostał dziką kartę do kwalifikacji i zwyciężył na starcie Chorwata Mate Delicia (199. ATP) 6:4, 5:7, 7:5.

Awans do turnieju głównego dają trzy zwycięstwa. Nagrody finansowe w kwalifikacjach to 3, 6 i 12 tys. euro dla pokonanego (lub pokonanej) – odpowiednio w pierwszej, drugiej i trzeciej rundzie. Miejsce w turnieju głównym oznacza co najmniej 27 tys. euro premii.

W kwalifikacjach kobiet zagrają Urszula Radwańska (108. WTA) i Paula Kania (162. WTA). Rozgrywki pań zaczynają się w środę. Młodsza z sióstr Radwańskich jest rozstawiona z nr 5, po wtorkowym losowaniu trafiła na tenisistkę z Tajwanu Yung-Jan Chan (220. WTA), bez większych sukcesów w singlu.

Kania spotka się z Rosjanką Ałłą Kudriawcewą (127. WTA), która już wygrywała imprezy WTA, ale w tym roku po udanym styczniowym starcie w Brisbane (ćwierćfinał), w każdym kolejnym turnieju odpadała w pierwszej rundzie.

> Paryż. Turniej wielkoszlemowy Roland Garros (28,029 mln euro). Kwalifikacje mężczyzn – I runda: M. Przysiężny (Polska, 32) – A. Setkić (Bośnia i Hercegowina) 6:4, 4:6, 6:3.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA