fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Tani dolar wspomógł Wall Street

Bloomberg
Czwartkowy handel indeksy giełd amerykańskich zamknęły na rekordowych poziomach, pomogły lepsze dane z rynku pracy i taniejący dolar

Na zamknięciu Dow Jones Industrial Average wzrósł o 1.06 proc do 18,252.24 pkt., S&P 500 zyskał 1.08 proc. do 2,121.07 pkt, a technologiczny Nasdaq Composite poszybował o 1.39 proc. do 5,050.80 pkt.

Departament Pracy USA poinformował, że liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu spadła do 264 tys. z 265 tys. tydzień wcześniej. Ekonomiści z Wall Street spodziewali się, że liczba nowych bezrobotnych wyniesie 273 tys. Liczba bezrobotnych kontynuujących pobieranie zasiłku wyniosła 2,229 mln w tygodniu, który skończył się 2 maja . Tutaj analitycy spodziewali się 2,232 mln osób.

Dolar był najtańszy od stycznia wobec najważniejszych walut . To dobra wiadomość dla amerykańskich eksporterów.

Niespodzianką okazały się mocno rosnące akcje kosmetycznej firmy Avon, której walory zyskiwały ponad 27 proc. Na rynku pojawiła się informacja, że PTG Capital Partners Ltd. jest chętny na przejęcie firmy. Avon zaprzeczył plotkom. W komunikacie jaki został wysłany przez PTG Capital Partners Ltd. do Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych znalazły się błędy językowe, wymieniona została też firma prawnicza, która nie istnieje. 61 mln akcji zmieniło właściciela, głównie po pojawieniu się informacji od tajemniczej firmy. Rzecznik NYSE odmówił komentarza.

Ponad 17 proc. traciły akcje Puma Biotechnology po rozczarowujących testach leku na raka piersi.

6,5 proc. zyskiwały akcje Shake Shack, po tym jak sieć hamburgerów zaprezentowała wyniki kwartalne lepsze od oczekiwań.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA