fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Śmigłowce w ogniu poselskiej krytyki

Caracal Airbus Helicopters nie podoba się sejmowej opozycji
materiały prasowe
Decyzja MON o wygranej Airbus Helicopters w wartym 13 mld złotych przetargu śmigłowcowym dla armii pod ostrzałem sejmowej opozycji.

Przedstawiciele zakładów PZL Mielec/Sikorsky Aircraft obecni w Sejmie uprzedzali posłów, że są już konsekwencje przegranej podkarpackich black hawków w wojskowym postępowaniu. W tym tygodniu, w związku z niekorzystnym obrotem spraw, do Mielca ściąga kierownictwo koncernu Sikorsky Aircraft, aby po trwających już analizach centrali w Stratford zaplanować restrukturyzację mieleckiej fabryki. Nie ma wątpliwości, że rozwojowe możliwości firmy się skurczą, aby dostosować potencjał zakładów zatrudniających 2,2 tys. pracowników do aktualnych rynkowych potrzeb.

Także zarząd PZL Świdnik twierdzi, że niekorzystne rozstrzygnięcie MON podcina skrzydła fabryki z kilkudziesięcioletnimi tradycjami. Szansą na inwestycyjne przyspieszenie miało być ulokowanie w podlubelskiej spółce centrum produkcji najnowocześniejszego dziś modelu wojskowego helikoptera AW 149 dla całego koncernu AgustaWestland. Teraz, w związku z przegranym przetargiem, na rozwojowe przyspieszenie i ekspo...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA