fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Rosyjskie pozwy

Bloomberg
Pozwy przeciwko Ukrainie i Unii Europejskiej do Światowej Organizacji Handlu (WTO) dotyczą wysokości ceł wwozowych na rosyjskie towary.

Pozew przeciwko Ukrainie dotyczy podniesienia przez Kijów ceł wwozowych na rosyjski azotan amonowy. Od lipca 2014 r cło poszło w górę trzykrotnie z 11,91 proc. do 36,03 proc. poinformował agencję Nowosti szef departamentu negocjacji handlowych Maksim Miedwiedkow.

Azotan amonowy jest wykorzystywany do produkcji materiałów wybuchowych i do nawozów sztucznych. Ukraińcy podnieśli cła, bo uważają rosyjski azotan na nieuczciwą (dumpingową) konkurencję dla własnej produkcji.

Miedwiedkow podał też, że Rosja pozwała do sądu WTO Unię Europejską w związku z antydumpingowymi decyzjami Brukseli w stosunku do rosyjskich rur i azotanu amonowego. Komisja Europejska uznała, podobnie jak Ukraina, że wyroby te trafiają na unijny rynek po cenach zaniżonych i ustanowiła na nie cła dla producentów z Rosji, Białorusi i Chin. Jednocześnie zniosła cła na rury produkcji ukraińskiej.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA