fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Schetyna życzy Kukizowi wejścia do drugiej tury

Minister Grzegorz Schetyna
Darek Golik / Fotorzepa
Szef MSZ Grzegorz Schetyna życzy Pawłowi Kukizowi wejścia do drugiej tury wyborów prezydenckich zamiast kandydata PiS Andrzeja Dudy.

Paweł Kukiz poinformował ostatnio, że jeśli nie wejdzie do drugiej tury wyborów prezydenkich, będzie namawiał swoich wyborców, by nie głosowali na Bronisława Komorowskiego.

- Doświadczenie w polityce pozwala mi to powiedzieć, że ci, którzy otrzymują wsparcie wyborcze, powinni je szanować i wiedzieć, że każdy decyduje w sposób podmiotowy. To nie jest tak, że ten kto otrzymuje głosy jest ich właścicielem. Może prosić, apelować do swoich wyborców z pierwszej tury o to, co powinni zrobić w drugiej turze - powiedział Schetyna. - skomentował te słowa Grzegorz Schetyna w TVN24.

Jego zdaniem głosy oddane na Kukiza będą miały znaczenie tylko w pierwszej turze wyborów, gdyż ma małe szanse, by wejść do drugiej tury. - Chciałbym, aby ta kampania przeszła przez pierwszą turę, a potem żeby ci, którzy kandydują zdecydowali, kogo chcą wesprzeć w drugiej turze - dodał szef MSZ. Jednocześnie podkreślił, że przed pierwszą turą startujący w wyborach powinni skupić się na swoich kandydaturach.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA