fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Radcowie

Oczekiwania radców prawnych od nowego ministra sprawiedliwości Borysa Budki

Dariusz Sałajewski
materiały prasowe
Dariusz Sałajewski – prezes Krajowej Rady Radców Prawnych – przedstawił listę trzech spraw, których załatwienia oczekuje od nowego ministra sprawiedliwości.

Przypomnijmy, iż w poprzednią środę wieczorem do dymisji podał się dotychczasowy szef resortu sprawiedliwości Cezary Grabarczyk. Dzień później premier Ewa Kopacz ogłosiła, iż jego następcą będzie radca prawny ze Śląska a zarazem poseł Platformy Obywatelskiej Borys Budka.

Kancelaria prezydenta Bronisława Komorowskiego poinformowała w poniedziałek, iż nowy minister ma zostać powołany jeszcze dzisiaj o godz. 16.00.

W weekend majowy swoje oczekiwania wobec Borysa Budki jako szefa resortu sprawiedliwości przedstawił Dariusz Sałajewski, prezes Krajowej Rady Radców Prawnych.

Sałajewski chciałby przede wszystkim, aby udało się dokończyć proces legislacyjny projektu ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej i w rezultacie doprowadzić do uchwalenia ustawy najlepszej dla tych, którym pomoc ma być świadczona. Jak zauważył, jednak szef KRRP, projekt który wpłynął do Sejmu można by pod tym katem jeszcze udoskonalić.

Prezes KRRP wyraził także postulat, aby w pracach nad projektami przepisów wykonawczych, które ma wydać Minister Sprawiedliwości w związku z wejściem w życie zmian w procedurze karnej i dopuszczeniem radców prawnych do wykonywania obron w sprawach karnych i karnoskarbowych, nie ignorowano opinii przedstawionych przez „większość konsultowanych w tych sprawach podmiotów reprezentujących środowiska prawnicze nie ignorowano".

Dariusz Sałajewski ma również nadzieję, że ministerstwo podejmie i sfinalizuje wreszcie prace nad znowelizowaniem w anachronicznych, pochodzących z 2002 r., przepisów dotyczących wynagrodzeń radców prawnych i adwokatów z tytułu zastępstwa procesowego.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA