fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ile zarobisz na wynajmie mieszkania

Coraz większe znaczenie ma standard i wyposa­żenie mieszkania.
Archiwum
W małych miastach najwięcej można zarobić na wynajmie kawalerek. W dużych ośrodkach opłaca się dzielić wielkie lokale na pokoje dla studentów. Wszędzie najemca oczekuje dobrego standardu.

Z analiz agencji Północ & Partnerzy wynika, że największą rentowność z wynajmu mieszkań można osiągnąć w Łodzi, Krakowie, Wrocławiu oraz Trójmieście. Jak szacuje Maciej Trela, prezes firmy Północ & Partnerzy, inwestycja w lokale jedno- i dwupokojowe może przynieść w tych miastach rentowność netto na poziomie nawet 5,5 proc. (uwzględniając podatek, czas przestoju, koszty), a w większe lokale – do 4,5 proc.

Polowanie na okazje

Maciej Trela zauważa, że w mniejszych miastach można uzyskać porównywalne, a nawet wyższe wskaźniki. – W Białymstoku jest to ok. 5,2 proc., a w Częstochowie – nawet 7,5 proc. netto, ale tylko z inwestycji w kawalerki, które na tym rynku pozwalają osiągnąć najwyższą stopę zwrotu ze względu na niską cenę zakupu – tłumaczy prezes agencji Północ & Partnerzy. – Dwupokojowe mieszkania w tych miastach już nie dają takiej stopy zwrotu – zastrzega.

Z najnowszego raportu portalu Domiporta.pl i firmy Home Broker...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA