fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Firma

Czat o unijnych funduszach na Dolnym Śląsku

Ośrodek Enterprise Europe Network przy Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego zorganizuje wirtualne spotkanie z ekspertem od funduszy unijnych. Uczestnicy czatu uzyskają informacje dotyczące pozyskiwania środków europejskich m.in. na działalność badawczo-rozwojową, internacjonalizację oraz podniesienie konkurencyjności swojego przedsiębiorstwa.
Informacje o funduszach unijnych będą oczywiście dotyczyły nowej perspektywy finansowej, tj. dotacji i innych form wsparcia dla przedsiębiorców, jakie będą dostępne do 2020 roku. Podczas konsultacji prowadzonych on-line przedstawiciele firm uzyskają informacje, jak pozyskać środki europejskie na realizację projektów z zakresu:
• rozwoju aktywności badawczo – rozwojowej,
• zwiększenia międzynarodowej ekspansji MSP,
• podniesienia konkurencyjności i produktywności oraz zaawansowania technologicznego i organizacyjnego,
• produkcji i dystrybucji energii ze źródeł odnawialnych,
• modernizacji energetycznej budynków,
• wzrostu potencjału kulturowego i turystycznego regionu,
• wprowadzania na rynek nowych produktów i usług,
• szkoleń i kursów zawodowych podnoszących kwalifikacje zawodowe pracowników.
Na pytania przedsiębiorców odpowiadać będzie Pan Rafał Kocemba, ekspert ds. funduszy europejskich. Czat odbędzie się w dniu 5 marca 2015 roku w godzinach: 10:00-12:00.
Warto podkreślić, że w latach 2014-2020 to właśnie przedsiębiorcy będą jedną z  grup, do których trafi najwięcej unijnych pieniędzy. Podobnie jak w latach 2007-2013 będą one dostępne w ramach tzw. programów krajowych, czyli realizowanych na takich samych zasadach na terenie całej Polski (chociaż przy zróżnicowanym poziomie dofinansowania) oraz programów regionalnych. Te ostatnie zostały przygotowane indywidualnie przez władze samorządowe każdego województwa i negocjowane z Komisją Europejską. Wszystkie te programy zostały już ostatecznie zatwierdzone przez tę unijną instytucję.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA