fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Stabilne ceny lokali w stolicy

Fotorzepa/Adam Burakowski
Średnia cena używanych mieszkań w Warszawie się nie zmienia. Od ponad roku oscyluje na poziomie 8,4 tys. zł za mkw. – podaje serwis Morizon.pl.

- Stołeczne kawalerki z drugiej ręki kosztują dziś 8,8 tys. zł za mkw. W ciągu ostatnich 12 miesięcy stawka ta poszła w górę o ok. 1 proc.

Obecnie ofertowe ceny za dwa pokoje sięgają ok. 8,5 tys. zł za mkw. i praktycznie nie zmieniły się od ponad roku.

- Tymczasem trzypokojowe lokale podrożały w tym czasie o prawie 2 proc. i dziś kosztują 8,3 tys. zł za mkw.

- Ostatni miesiąc również nie przyniósł znaczących zmian w warszawskich dzielnicach. Jedynie we Włochach lokale podrożały o 2 proc., do niemal 7,3 tys. zł za mkw.

- Niezmiennie w trzech dzielnicach ofertowe ceny przekraczają, i to sporo, próg 9 tys. zł za mkw. Mowa o Śródmieściu, gdzie sprzedawcy wyceniają lokale na ponad 11,1 tys. zł za mkw.

- Na Mokotowie wyjściowe stawki sięgają prawie 9,5 tys. zł za mkw. Niewiele taniej jest na Żoliborzu, na którym kupujący muszą się liczyć z ceną przekraczającą 9,4 tys. zł za mkw.

- Trzy dzielnice tradycyjnie zamykają cenowy ranking. W Rembertowie stawki ofertowe za używane lokale sięgają 6,4 tys. zł za mkw. Na Białołęce klienci zapłacą o 100 zł mniej, a w Wesołej – ok. 6,2 tys. zł za mkw. – podaje Morizon.pl.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA