fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Grupa EM&F dementuje pogłoski o złej sytuacji finansowej

Fotorzepa, Darek Golik
Grupa EM&F opublikowała komunikat, w którym podkreśla, że informacje o firmie nie oddają stanu faktycznego, jaka panuje w grupie.

„Zarząd Empik Media & Fashio działając z pełnym poparciem większościowych akcjonariuszy - Penta Investments i Grupy Eastbridge - chciałby stanowczo zaprzeczyć spekulacjom o rzekomej zlej sytuacji finansowej Grupy EM&F i jej spółek zależnych, które zostały opublikowane w prasie oraz powielone przez media internetowe w ciągu ostatnich dni (z pominięciem weryfikacji ww. spekulacji bezpośrednio z Grupą EM&F)." – czytamy w informacji prasowej, która ujrzała światło w piątek.

Spółka przypomina, że dwa miesiące temu (w dniu 24 listopada 2014 r.) szeroko poinformowała rynek o zakończonym z sukcesem procesie finansowania. Grupa pozyskała środki finansowe na kolejne trzy lata, na dalszy rozwój kluczowych spółek portfelowych, w tym grupy Empik, grupy Smyk, spółek E-commerce, szkół językowych oraz grupy Optimum Distribution. EM&F podkreśla, że sytuacja finansowa grupy jest stabilna. Jednocześnie - Grupa EM&F twierdzi, że uzgodniła z akcjonariuszami i instytucjami finansowymi strategię, w tym finansową, grupy.

Ponadto, zarząd grupy EM&F informuje, że jest zadowolony z wyników operacyjnych wypracowanych w okresie świątecznym 2014 r., poprawy efektywności operacyjnej, jak również realizacji długoterminowej strategii.

Publikacja sprawozdania finansowego za IV kwartał 2014 r. zaplanowana jest na 19 lutego 2015 r. Wtedy grupa będzie mogła omówić wyniki za ten okres.

Po trzech kwartałach 2014 r. spółka wypracowała 1,96 mld zł skonsolidowanego przychodu oraz zanotowała 50 mln zł straty. W porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego było to 29 mln zł starty przy 2 mld zł przychodów. Od roku kurs akcji grupy EM&F znajduje się w trendzie spadkowym. W tym czasie papiery spółki potaniały o 76 proc. W piątek przed południem za walory spółki inwestorzy płacili 3,78 zł.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA