fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wiadomości

Poseł Popiołek w klubie Sprawiedliwa Polska

Jarosław Gowin
Fotorzepa/Jerzy Dudek
Krzysztof Popiołek porozumiał się z klubem Sprawiedliwej Polski i zasili jego szeregi. Według informacji "Rzeczpospolitej" w rozmowach brał udział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Nasze informacje potwierdził szef klubu w skład, którego wchodzą Polska Razem i Solidarna Polska Jarosław Gowin. - Poseł Popiołek złożył deklarację członkostwa - poinformował.

Rozmowy trwały od kilku dni. Jak informowaliśmy dziś, klub mógłby w niedzielę przestać istnieć. Poseł Jarosław Żaczek ma spore szanse zostać burmistrzem Ryk. Wtedy automatycznie klub straciłby wymaganą przez Sejm liczbę członków i musiałby być organizowane od nowa.

Popiołek skonfliktował się z podkarpackim PiS i popieranym przez tę partię marszałkiem Władysławem Otrylem. Z klubu PiS w Sejmie wystąpił przed kilkoma miesiącami. Jak mówi Gowin, ważne były też sprawy programowe. - Jest gospodarczym liberałem - wskazuje szef Sprawiedliwej Polski.

Politycy Sprawiedliwej Polski będą do Sejmu startować ze wspólnych list prawicy. Dlatego Popiołek poprosił o spotkanie z Kaczyńskim. Rozmawiał z nim dziś w Sejmie. - Dostał gwarancje nie tylko miejsca na liście, ale również realizacji postulatów programowych. Kaczyński zadeklarował, że PiS będzie popierał obniżenie podatków dla małych firm - opowiada nam jeden z uczestników rozmów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA