fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Daesh

Państwo Islamskie chce irańskiej broni jądrowej

youtube
Państwo Islamskie wzywa swoich bojowników do walki z Iranem i planuje przejęcie broni nuklearnej tego kraju.
IS wezwało swoich członków do wspólnej walki w osiągnięcie tego celu. Państwo Islamskie uczyniło to w manifeście, którego autorem ma być Abdullah Ahmed al-Meshedani, członek ściśle tajnego, sześcioosobowego Gabinetu Wojennego - podaje "The Sunday Times".
W dokumencie, który został przechwycony przez zachodnie służby bezpieczeństwa i oceniony przez nie jako wiarygodny, Meshedani napisał, że IS będzie dążyć do posiadania broni jądrowej z pomocą Rosji. Państwo Islamskie ma oferować Moskwie dostęp do złóż gazu w kontrolowanej przez siebie prowincji Anbar, w zamian za "Iran i jego program nuklearny". (Rosja i Iran zawarły umowy w sprawie budowy co najmniej dwóch kolejnych elektrowni atomowych w Buszerze).
Państwo Islamskie stawia też Rosji warunek zrezygnowania z poparcia dla syryjskiego prezydenta Baszara al-Asada.
Manifest Meshedaniego zawiera również plany przeprowadzenia około 70 różnorodnych kampanii czystek etnicznych, zdaniem analityków opartych na zasadach takich, jakie stosowali naziści.  Ma to mieć na celu jak najszybszą konsolidację "islamskiego kalifatu" i zniszczenie organów szyickich w Iraku.
W tym samym manifeście Meshedani wzywa do mordowania irańskich dyplomatów, biznesmenów, nauczycieli, ale także irackich dowódców wojskowych, urzędników i irańskich szyitów, którzy w oddziałach milicji walczą dla rządu irackiego.
Państwo Islamskie buduje kalifat
Źródło: alarabiya.net
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA