fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

Akcja protestacyjna pracowników sądów i prokuratury

Akcja protestacyjna pracowników sądów i prokuratury
www.sxc.hu
Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność" Pracowników Sądownictwa oraz Związek Zawodowy Prokuratorów i Pracowników Prokuratury RP rozpoczęli wczoraj akcję protestacyjną.
W celu zwrócenia uwagi na problem wynagradzania korpusu urzędniczego w prokuraturze i sądownictwie organizacja związkowa pracowników sądownictwa podjęła decyzję o przeprowadzeniu ogólnopolskiego protestu.
Prace nad projektem rozporządzenia w sprawie stanowisk i szczegółowych zasad wynagradzania pracowników sądów i prokuratury oraz odbywania stażu urzędniczego trwają już ponad rok, jednak wynagrodzenia samych zainteresowanych nadal pozostają bez zmian.
Protest pracowników sądów i prokuratury ma trwać do piątku, tj. 26 września br.
Wczoraj protestujący rozbili miasteczko przed Ministerstwem Sprawiedliwości.
Dzisiaj, o godz. 10.00 odbędzie się briefing prasowy. Następnie delegacja pracowników sądów i prokuratury uda się do Ministerstwa Sprawiedliwości celem przedstawienia postulatów. W godzinach popołudniowych przewidziana została m.in. akcja informacyjna dla mieszkańców Warszawy, w godzinach wieczornych - kino „pod chmurką".
We wtorek natomiast będą miały miejsce różnego rodzaju happeningi, m.in. zostaną podsumowane osiągnięcia kolejnych ministrów sprawiedliwości od 2005 roku.
Protest główny przewidziano na dzień 24 września (środa), w godzinach 11.00-15.00. Delegacja protestujących uda się do resortu sprawiedliwości po odpowiedź na postulaty. Odbędzie się również konferencja prasowa.
Dalszy ciąg protestu będzie miał miejsce 25 września w Brukseli. Wówczas odbędzie się konferencja prasowa oraz spotkanie z eurodeputowanymi w Parlamencie Europejskim, rozdane zostaną także informacje o sytuacji pracowników sądów (w tym kuratorów) i prokuratury w Polsce, w tłumaczeniu na język angielski.
25-26 września – powrót delegacji do Polski.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA