fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Afera taśmowa

Ławrow o aferze taśmowej: zwalanie winy na Rosję

AFP
W opublikowanym wczoraj wywiadzie minister Siergiej Ławrow twierdzi, że posądzanie rosyjskich służb specjalnych o sprokurowanie afery taśmowej jest "zwalaniem winy na Rosję dla odwrócenia uwagi".
Ławrow odniósł się do afery taśmowej w nadanym wczoraj wywiadzie dla telewizji Rossija.
- Niezręczną dla polskiej dyplomacji sytuację trzeba jakoś wytłumaczyć. Najlepiej zwalić winę na Rosję, dla odwrócenia uwagi - stwierdził szef rosyjskiej dyplomacji.
Zobacz specjalny raport: Afera Taśmowa
Krytyczne słowa swojego polskiego odpowiednika na temat sojuszu polsko-amerykańskiego Ławrow skwitował: - Sikorski jest politycznym realistą.
Sikorski mówił w rozmowie z Jackiem Rostowskim między innymi o tym, że polsko-amerykański sojusz jest dla naszego kraju niebezpieczny, bo stwarza "złudne poczucie bezpieczeństwa".
Minister podkreślił, że nie analizował zbyt głęboko relacji polsko-amerykańskich. Zauważył jednak, że Moskwie zależy na tym, by państwa Unii Europejskiej miały dobre relacje zarówno z Rosją, jak i ze Stanami Zjednoczonymi i innymi partnerami. Państwa te powinny jednak podejmować samodzielne decyzje kierując się własnymi interesami i nie ulegać przesadnym wpływom.
Źródło: tvn24.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA