fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Afera taśmowa

Jakubas: Rząd chciał przejąć Mennicę

Zbigniew Jakubas
Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski
Z nagrań jasno wynika, że celem rządu było przejęcie Mennicy - twierdzi Zbigniew Jakubas, większościowy akcjonariusz w Mennicy w rozmowie w Krzysztofem Ziemcem w RMF FM.
"To może trzeba mu powiedzieć, jak można go bardziej okraść. Może zrozumie" - mówili o Zbigniewie Jakubasie szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz i szef NBP Marek Belka. Taśmy z nagraniami ujawnił tygodnik "Wprost".
Zobacz specjalny raport: Afera Taśmowa
Zdaniem biznesmena za aferą taśmową nie stoi jedna osoba. - To musiała być jakaś większa organizacja, która profesjonalnie to przygotowała - twierdzi Jakubas. Według niego "ktoś musiał wiedzieć, kto z kim, kiedy i gdzie się spotyka".
Zbigniew Jakubas uważa, że z nagrań opublikowanych przez "Wprost" jasno wynika, że "zostały wobec niego podjęte decyzje", które miały go zmusić do sprzedaży akcji spółki Mennica tanio lub poniżej ceny wartości rynkowej.
Podczas nagranej rozmowy szef NBP Marek Belka twierdzi, że Jakubas "nie przestrzega zasad". Zdaniem Jakubasa, przestrzega on zasad od 30 lat i chciałby się dowiedzieć od Belki, czego miały dotyczyć wypowiedziane przez niego zarzuty.
Zbigniew Jakubas stwierdził w rozmowie z Ziemcem, że sądził, iż słowa, które padły w rozmowie Belki z Sienkiewiczem były atakiem za krytyczne słowa biznesmena na temat OFE czy Pendolino, po których prominentny polityk Platformy miał stwierdzić: "Atakujesz rząd". Teraz jest jednak przekonany, że nagrana rozmowa jest dowodem na to, że rząd planował przejąć spółkę Mennica.
Na pytanie, co afera taśmowa mówi o stanie państwa, Jakubas odpowiedział: - Wiele rzeczy się udało, natomiast oczywiście są tego typu patologie jednostkowe, czy to była sprawa z panem Nowakiem, czy to jest dzisiaj z panem Sienkiewiczem. Uważam, że to jest rolą pana premiera, żeby sobie z tym poradził, bo to niestety będzie go ściągało za nogi.
Afera taśmowa
Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA