fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

?Czy darmowe przekazanie bezimiennych zaproszeń należy opodatkować VAT?

www.sxc.hu
Jeśli darmowa usługa nie jest świadczona ?w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą, to nie podlega opodatkowaniu VAT. Natomiast jeśli nieodpłatne świadczenie usług realizowane jest w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, to podlega opodatkowaniu tym podatkiem.
Spółka z o.o. prowadzi działalność gospodarczą ?w zakresie sportu i poprawy kondycji fizycznej, ?tzw. fitness club. Spółka w ramach promocji ?swojego klubu przygotowała jednorazowe, ?bezpłatne zaproszenia na zajęcia fitness. ?Zaproszenia zostały przekazane instytucjom, ?które udostępniły je swoim pracownikom. ?Czy darmowe przekazanie bezimiennych zaproszeń należy opodatkować VAT?Zgodnie z art. 8 ust. 1 ustawy o VAT przez podlegające opodatkowaniu świadczenie usług rozumie się każde świadczenie na rzecz osoby fizycznej, osoby prawnej lub jednostki organizacyjnej niemającej osobowości prawnej, które nie stanowi dostawy towarów w rozumieniu art. 7 tej ustawy.Natomiast art. 8 ust. 2 pkt 2 rozszerza katalog czynności kwalifikowanych jako odpłatne świadczenie usług. Uznaje za nie również:- ?nieodpłatne świadczenie usług na cele osobiste podatnika lub jego pracowników, ?w tym byłych pracowników, wspólników, udziałowców, akcjonariuszy, członków spółdzielni ...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA