fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Anna Grodzka odchodzi z Twojego Ruchu

Anna Grodzka
Fotorzepa, Magda Starowieyska Magda Starowieyska
Anna Grodzka złożyła legitymację partyjną Twojego Ruchu. Była już posłanka partii Janusza Palikota odchodzi do partii Zielonych.
Jak powiedziała Superstacji Grodzka, podjęła decyzję o tym, że wstępuje do partii Zieloni, jednocześnie rezygnując z obecność w partii Twój Ruch. Podkreśliła jednak, że pozostaje w klubie poselskim TR.
Janusz Palikot wyraził zadowolenie z tego, że "Anna Grodzka będzie poszerzać działania Twojego Ruchu na środowisko Zielonych".
Na razie Anna Grodzka pozostanie w klubie parlamentarnym Twojego Ruchu. Jak zaznacza, po to, by "budować mosty na lewicy" i "szeroką lewicową alternatywę na polskiej scenie politycznej".
Posłanka podkreśla, że jej decyzje nie wynika z rozczarowania Twoim Ruchem ani liderem partii Januszem Palikotem. - Twój Ruch zmienił wiele na scenie politycznej, zrobił wiele dobrego, jeśli chodzi o szerzenie tolerancji, działania na rzecz równości - zauważyła Grodzka. Jednocześnie podkreśliła, że nadal realizuje wiele projektów i zadań w ramach Twojego Ruchu. Chodzi o nowelizację prawa pracy, nowelizacjęustawy o ochronie lokatorów oraz ustawy o uzgadnianiu płci.
Anna Grodzka podkreśliła w rozmowie z PAP, że Zieloni mają dziś do odegrania poważną rolę. Według niej Polsce potrzebna jest szeroka, demokratyczna, postępowa i lewicowa koalicja zdolna przeciwstawić się prawicowemu duopolowi, blokowi politycznemu PO-PiS.
Jak zadeklarowała, będzie się starała współtworzyć taką właśnie koalicję, a "jej zaczynem" mogą być, obok Zielonych, ruchy i organizacje społeczne, choćby takie, jak założone przez nią stowarzyszenie Społeczeństwo FAIR czy Ruch Sprawiedliwości Społecznej Piotra Ikonowicza.
Anna Grodzka kandydowała do Sejmu w 2011 roku. Na liście wyborczej Ruchu Palikota w okręgu krakowskim zajęła pierwsze miejsce. Za start z ramienia tej partii została usunięta z SLD we wrześniu 2011.
W Sejmie VII kadencji została wiceprzewodniczącą klubu poselskiego Ruchu Palikota, a także wiceprzewodniczącą Komisji Kultury i Środków Przekazu, członkinią sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, a także wiceprzewodniczącą Parlamentarnej Grupy Kobiet. W lutym 2012 wstąpiła do partii, a po jej przekształceniu w październiku 2013 została działaczką Twojego Ruchu.
Źródło: Superstacja
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA