fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Kino na lato

Fotorzepa, Radek Pasterski RP Radek Pasterski
Przy muzeach, na plaży, ?w parkach, na nowych osiedlach będą tego lata działać kina letnie. Wejście ?na seanse – za darmo.
Z roku na rok letnich kin przybywa, nie tylko w Warszawie, ale i w okolicznych miejscowościach.
Najwcześniej, bo już na początku czerwca, ruszyło kino Perła, które działa w trzech lokalizacjach: w patio Kredytowa 9, w parku Skaryszewskim oraz nad Wisłą na pomoście 511. W tych dwóch ostatnich miejscach pokazy są codziennie, a na Kredytowej w środy, czwartki i niedziele. Seanse zaczynają się po zachodzie słońca i są bezpłatne.
We wtorek zaczął się projekt Filmowa Stolica. W tym roku w jego ramach pokazy będą się odbywać aż w 18 miejscach. Poza tymi znanymi  – jak  Pole Mokotowskie, park Henrykowski,  Ogród Saski,  Kopa Cwila, filmy będzie można obejrzeć także w nowych miejscach, takich jak  osiedle Palladium czy Żoliborz Artystyczny Dom Development, w Muzeum Historii Żydów Polskich, w ogrodach Biblioteki UW, w parku Praskim i w parku Czechowskm w Ursusie.
Przez ponad dwa miesiące widzowie będą mogli zobaczyć w sumie ponad 120 filmów. W czerwcu i lipcu seanse będą się rozpoczynać o godz. 21.45, a w sierpniu o 21.15. Też są bezpłatne.
W  piątek zaczyna się Zielony Jazdów, czyli letni projekt Centrum Sztuki Współczesnej. Jedną z jego atrakcji jest kino letnie. W piątek o godz. 22 będzie można zobaczyć „El Mariachi" Roberta Rodrigueza. Pokazy będą się odbywać do połowy września w piątki i soboty o godz. 22. Tak jak w pozostałych letnich kinach – bezpłatnie.
Na pokazy pod chmurką zapraszają też miasta ościenne.  W Ożarowie seanse będą się odbywać na boisku przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w każdą sobotę o godz. 21.45. W Pruszkowie filmy będą wyświetlane w każdą wakacyjną niedzielę o godzinie 21.30 na pl. Jana Pawła II przy Pałacu Ślubów. A 5 lipca pierwszy seans w kinie letnim w Wołominie. Pokazy dla dorosłych będą się odbywać na pl. 3 Maja, a dla dzieci  w Młodzieżowym Domu Kultury.
Źródło: Życie Warszawy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA