fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Ursa Maior otwiera dom aukcyjny

Ursa Maior - Dom Wielkiej Niedźwiedzicy, do którego należy m.in. Bieszczadzka Wytwórnia Piwa, otwiera dom aukcyjny. Będzie tam można kupić prace lokalnych twórców.
Start domu akcyjnego Ursa Maior zaplanowany jest na 19 czerwca 29014 r. - Jako mieszkaniec Bieszczadów od urodzenia byłem świadkiem narodzin lokalnego ruchu artystycznego. Często bardzo nierównej jakości, choć pojawiały się również dzieła wybitne. Postanowiliśmy je wyłowić i zaprezentować szerszej publiczności. A że kupowanie dzieł artystycznych należy do coraz bardziej popularnego nurtu inwestowania w sztukę, to zdecydowaliśmy się na otworzenie Domu Aukcyjnego Ursa Maior – mówi Andrzej Czech, wiceprezes spółki Ursa Maior.
Na trzech poziomach budynku Ursa Maior w Uhercach Mineralnych, który mieści również sklep z produktami regionalnymi oraz browar rzemieślniczy, znajdzie swoje miejsce kilkadziesiąt prac. Będzie można je oglądać w komfortowych warunkach, specjalnie dobranym oświetleniu i oprawie muzycznej, a gdy się spodobają - nabywać. Nie tylko osobiście, ale również online, ponieważ odbywać się będą także aukcje internetowe. - Każda z prac jest zaopatrzona w profesjonalnie przygotowaną metryczkę, która przekazuje podstawowe informacje o twórcy. Wybraliśmy kilkunastu autorów młodego pokolenia, którzy dobrze rokują, ale i takich, którzy są już uznani na polskiej, a nawet europejskiej scenie artystycznej. Mam nadzieję, że z czasem będzie ich przybywało - powiedział Tomek Mistak, artysta malarz, kurator wystawy.
- Dom Aukcyjny Ursa Maior wpisuje się w szerszą filozofię spółki Ursa Maior. Część z prowizji uzyskanej dzięki sprzedaży dzieł będzie kierowana na wspieranie bieszczadzkich inicjatyw chroniących lokalne walory. Chętni będą nabywać potencjalnie cenne i przyszłościowe dzieła, a artyści zostaną godnie wynagrodzeni – mówi Czech. Bieszczadzka Wytwórnia Piwa Ursa Maior rozpoczęła sprzedaż piwa w październiku 2013 r. Do chwili obecnej wypuściła na rynek ponad 10 piw w różnych stylach.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA