fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Nowy model sportowego auta Alpine

Piotr Aleksandrowicz
Piotr Rudzki
Renault zrezygnował z planów produkowania wyczynowego auta dla brytyjskiej firmy samochodów sportowych Caterham i będzie realizować plany wypuszczenia własnego modelu Alpine
Francuzi odkupili od grupy Caterham udziały w spółce j.v. Societe des Automobiles Alpine Caterham zawiązanej pod koniec 2012 r. i będą samodzielnie pracować nad własnym samochodem Alpine, który ma pojawić się na rynku w 2016 r. Caterham będzie pracować nad własnym pojazdem sportowym.
Transakcja kończy współpracę Renault z grupą Caterham, zapoczątkowaną w listopadzie 2012 w celu rozwoju i produkcji sportowych samochodów przez spółkę Société des Automobiles Alpine Caterham, w której obaj partnerzy objęli równe udziały. Spółka zmieni nazwę na Société des Automobiles Alpine. Uchwała o zmianie nazwy zostanie podjęta na WZA jeszcze w czerwcu.
Warunków finansowych nie ujawniono, Francuzi zapowiadali wykupienie swego udziału już w marcu.
Obie grupy mogą podjąć w przyszłości współpracę w innym zakresie, w zależności od przyjętych przez siebie strategicznych kierunków działania.
Tony Fernandes, założyciel taniej linii AirAsia, który kupił Caterham w 2011 r. i kontroluje stajnię Formuły I o tej samej nazwie, obiecywał jej dodatkowe bolidy Renaulta, aby podnieść rangę brytyjskiej marki. Ekipa F1 Caterham zakończyła sezon 2013 r. na ostatnim miejscu, nie zdobyła też punktów jako ekipa Lotus Racing, która zaczęła ścigać się 3 lata wcześniej. Fernandes uprzedził, że może wycofać się, jeśli nie nastąpi poprawa.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA