fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

300 tysięcy na naprawę dachów w Wiosce Dziecięcej w Biłgoraju

materiały prasowe
SOS Wioska Dziecięca w Biłgoraju dostała 300 tys. zł na na remont dziurawych dachów
Podniszczone domy SOS Wioski Dziecięcej w Biłgoraju w województwie lubelskim, jednej z czterech wiosek w Polsce, służą porzuconym i osieroconym dzieciom od 30 lat. Dziś w budynkach z lat 70. ubiegłego wieku mieszka 95 dzieci. Od początku istnienia wioska dała schronienie 275 kilku- i kilkunastolatkom z rodzin patologicznych lub z domów dziecka.
Wioski mają dawać podopiecznym dom i rodzinną atmosferę, dlatego wychowawców nazywa się tu „mamą" i „tatą", a rówieśników „siostrami" i „braćmi". Marysia Borowiec, która trafiła do wioski w Biłgoraju w 1984 r. jako niemowlę, mówi o niej: - To mój dom, pełen miłości, czułości, bezpieczeństwa.
Ale dom, w którym zamieszkała jako dziecko, przez lata nieremontowany, wymaga dziś gruntownych napraw, m.in. uszczelnienia okien i ocieplenia fundamentów. Remont najstarszej SOS Wioski Dziecięcej w Polsce będzie kosztowny.
Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce od lat szuka sponsorów. 300 tysięcy złotych od Kulczyk Foundation, przekazane w 30. Urodziny biłgorajskiegoośrodka, pomoże zainicjować najpilniejsze prace. - Trzeba naprawić dachy, uszczelnić okna i ocieplić fundamenty, by te budynki mogły nadal być schronieniem dla potrzebujących dzieci - mówi Barbara Rajkowska, Prezes Zarządu Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce.
Przekazując pieniądze na remont dachów Dominika Kulczyk, prezes Kulczyk Fundation, napisała: - Zachęcam wszystkich, którym los samotnych dzieci nie jest obojętny, aby aktywnie zaangażowali się w pomoc stowarzyszeniu, tak aby mogło ono dalej realizować swoją misję przez co najmniej następne 30 lat - napisała.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA