fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Hiszpania nadal dopłaca do aut

Hiszpania przedłużyła program dopłat przy kupnie nowych samochodów w zamian za złomowanie starych przeznaczając dalsze 175 mln euro
W maju sprzedaż samochodów wzrosła kolejny dziewiąty miesiąc głównie dzięki państwowym kredytom z programu PIVE. Przedłużono go po raz szósty, bo znowu wyczerpała się przewidziana pula pieniędzy. Zdaniem organizacji producentów ANFAC, pomoc pozwoliła jej podwyższyć prognozę sprzedaży w całym roku z 820 tys. do 850 tys. pojazdów.
Program dopłat jest częścią pakietu bodźców na sumę 6,3 mld euro, ogłoszonego przez premiera Mariano Rajoya, który przewiduje działania mające ożywić przemysł, prace badawczo-rozwojowe, oszczędność energii i transport. — Plan ma zwiększyć konkurencyjność i promować efektywność, udostępnić maksimum zasobów z budżetu i wyeliminować albo ograniczyć do minimum przeszkody dla wzrostu — stwierdziła wicepremier Soraya Saenz de Santamaria.
Podała niewiele szczegółów dotyczących tych bodźców, wśród których są nowe linie kredytowe z państwowego urzędu kredytowania ICO dla małych i średnich firm. Pakiet bodźców nie wpłynie na wysokość długu publicznego czy deficytu budżetowego — dodała wicepremier.
Hiszpania wyszła w drugiej połowie 2013 r. z dwuletniej recesji i w I kwartale zanotowała wzrost największy od 6 lat, choć działania mające zmniejszyć duży deficyt budżetowy zdławiły inwestycje.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA