fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dyplomacja

Terrorystka w Polsce podczas wizyty Obamy? Służby szukały "białej wdowy"

Fotorzepa, MW Michał Walczak
Podczas wizyty prezydenta USA Baracka Obamy w Polsce mogła przebywać jedna z najgroźniejszych terrorystek na świecie, Samantha Lewthwaite, znana jako "biała wdowa". Policja i służby specjalne informację o tym otrzymały od brytyjskich służb specjalnych - dowiedział się portal tvn24.pl.
Informacja trafiła do Centrum Antyterrorystycznego ABW we wtorek, około godziny 16.Barack Obama przebywał wówczas na oficjalnym spotkaniu z prezydentami państw Europy Wschodniej w Pałacu Prezydenckim.
Jak powiedziała jedna z osób biorących udział w operacji, kobietę w chuście na głowie rozpoznał Anglik, który pracował w Afryce Północnej, tam gdzie działała "biała wdowa". "Widział ją na lotnisku i poinformował służby brytyjskie. Informacja brzmiała wiarygodnie, natychmiast rozpoczęliśmy jej weryfikację" - dodało źródło.
Z międzynarodowych listów gończych wynikało, że Samantha Lewthwaite używa kilku zestawów fałszywych dokumentów. Osoba o jednym z tych nazwisk kilka razy miała przyjeżdżać ostatnio do Polski.
Zdaniem rzecznika Komendy Głównej Policji Mariusza Sokołowskiego, służby dostały poważny sygnał o możliwym zagrożeniu terrorystycznym, którego nie mogły zlekceważyć.
Akcja poszukiwawcza doprowadziła policjantów do domu w okolicy Zamościa. Znaleziono tam Polkę, która mieszka i pracuje w Wielkiej Brytanii, a przyleciała do rodziny. Kobieta nie ma żadnego związku z terroryzmem.
Źródło: tvn24.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA