fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sztuka

Plakaty Grzegorza Marszałka

materiały prasowe
Galeria Grafiki i Plakatu zaprasza wystawę profesora Grzegorza Marszałka, która towarzyszy 24. Międzynarodowemu Biennale Plakatu w Muzeum Plakatu w Wilanowie.
Grzegorz Marszałek urodził się w 1946 roku w Świnnej koło Żywca. Studia na wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby – PWSSP w Poznaniu. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w 1971 roku w pracowni Lucjana Mianowskiego i Waldemara Świerzego.
Od 1971 roku wykłada na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. W 1994 roku otrzymał tytuł profesora sztuk plastycznych. W 1995 roku objął kierownictwo Pracowni Plakatu i Ilustracji w Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej w Szczecinie. Od 1998 roku pełni funkcję kierownika Pracowni Plakatu oraz od 1999 – kierownika Katedry Komunikacji Wizualnej ASP w Poznaniu. Zajmuje się ilustracją, rysunkiem i grafiką użytkową.
Projektuje plakaty, okładki książek, katalogi, znaki graficzne, szaty graficzne gazet i periodyków. Brał udział w wielu wystawach plakatów w Polsce i za granicą. Od 1971 roku brał udział we wszystkich edycjach Międzynarodowego Biennale Plakatu – Warszawa, Brno, Lahti, Fort Collins, Toyama, Ogaki.
Ważniejsze nagrody to: Wyróżnienie na VIII Biennale Plakatu Polskiego – Katowice 1977, Srebrny Medal na Międzynarodowym Biennale Grafiki Użytkowej – Brno 1978, Medal i I Nagroda w dziedzinie grafiki na VII Festiwalu Sztuk Pięknych – Warszawa 1978, Srebrny Medal na Biennale Plakatu Polskiego – Katowice 1979, III Nagroda za plakat w konkursie „The Hollywood Reporter" – Los Angeles 1981, Wyróżnienie jury na II Międzynarodowym Salonie Plakatu – Paryż 1988, Wyróżnienie na XII Międzynarodowym Biennale Plakatu – Warszawa 1988. Prace znajdują się w zbiorach muzeów w kraju i za granicą oraz w prywatnych kolekcjach.
Plakaty, projekty plakatów i szkice mistrza będzie można oglądać w galerii od 6 do 30 czerwca - od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00-18:00 oraz w soboty w godzinach 10:00-15:00.
Więcej informacji na stronie internetowej galeriagrafikiiplakatu.pl
Źródło: materiały prasowe
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA