fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kultura

Wygraj zaproszeni na „Ragazzo dell'Europa"

RAGAZZO DELL EUROPA fot. Stefan Okołowicz
TR Warszawa
Po ponad dwóch latach przerwy na deski TR Warszawa powraca spektakl „Ragazzo dell'Europa", przewrotny komentarz do rzeczywistości, która coraz bardziej traci jakąkolwiek realność. Dla naszych czytelników mamy zaproszenia.
Zobacz galerię zdjęć
Przedstawienia René Pollescha, uważanego za jednego z najwybitniejszych reprezentantów teatru postdramatycznego, imponują ilością wątków, poruszanych problemów czy odwołań. Istotą jego twórczości jest konfrontacja przebiegająca we wszystkich możliwych płaszczyznach i w tym sensie jest to teatr rewolucyjny. Pollesch w równym stopniu czerpie z popkultury, co ze sztuki wysokiej. Jego teksty składają się z cytatów z teorii społecznych, analiz ekonomicznych, krytyki kapitalizmu, teorii płci, teorii komunikacji, autobiograficznych notatek, bulwarowych sztuk i popularnych filmów. Bywa wręcz nazywany „złodziejem języka", choć nie chodzi tu o używanie cudzych myśli i teorii, ale ich recykling, redefinicję, uwikłanie w spór, bądź, co najczęstsze, dekonstrukcję.
Sztukę René Pollescha można obejrzeć na scenie przy ul. Marszałkowskie 8 w dniach 12-14 czerwca o godzinie 19.00. Występują: Aleksandra Konieczna, Agnieszka Podsiadlik, Piotr Głowacki, Tomasz Tyndyk.
W ramach cyklu Nowa Dramaturgia TR zostały wydane cztery dramaty René Pollescha: „Jackson Pollesch", „Cappuccetto Rosso", „Pablo w markecie Plusa" oraz „Halo Hotel...!". Można je nabyć w kasie TR Warszawa lub we foyer teatru przed spektaklem.
KONKURS
Dla naszych czytelników mamy podwójne zaproszenia na spektakl „Ragazzo dell'Europa".
12 czerwca o godz. 19.00 „Ragazzo dell'Europa" - 1 podwójne zaproszenie - kod: (esemes o treści ZW.01.Imię Nazwisko)
13 czerwca o godz. 19.00 „Ragazzo dell'Europa" - 1 podwójne zaproszenie - kod: (esemes o treści ZW.02.Imię Nazwisko)
14 czerwca o godz. 19.00 „Ragazzo dell'Europa" - 1 podwójne zaproszenie - kod: (esemes o treści ZW.03.Imię Nazwisko)
Aby je  wygrać, wyślij w czwartek (5 czerwca) esemes z danym kodem na nr 71601 (cena 1 zł plus VAT - 1,23 zł).
Wygrywa co drugi esemes nadesłany na dany kod w godz. 13-15 w dniu 5 czerwca (zaproszenie będzie można odebrać w teatrze przed spektaklem, informacja o wygranej znajdzie się w sms-ie zwrotnym).
Źródło: materiały prasowe
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA