fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ubezpieczenia

Kolejny ubezpieczyciel bierze na siebie likwidację szkód

Dwa miesiące po wprowadzeniu bezpośredniej likwidacji szkód przez PZU gotowa jest do tego Uniqa. Oznacza to, że każdy jej klient może w razie szkody wyrządzonej przez kierowcę ubezpieczonego w innym towarzystwie, skierować likwidację do swojego ubezpieczyciela.
Dotyczy to wszystkich naszych klientów, którzy posiadają aktywne ubezpieczenie OC komunikacyjne samochodu osobowego lub z tzw. „kratką". Mogą oni zgłosić szkodę rzeczową z ubezpieczenia OC w dowolnej wysokości, mimo że sprawcą jest osoba ubezpieczona w innej firmie. Należne odszkodowanie wypłaci Uniqa, która następnie rozliczy się z ubezpieczycielem sprawcy.
- Proces wewnętrznych przygotowań do obsługi szkód został zakończony i w chwili obecnej oczekujemy już na pierwsze zgłoszenia szkód w ramach BLS – mówi Jarosław Matusiewicz, dyrektor zarządzający ds. likwidacji szkód Uniqa. - Cieszy nas, że wprowadzamy rozwiązanie, które spełnia oczekiwania naszych klientów – dodaje.
Matusiewicz zaznacza, że Uniqa zajmie się zgłoszoną szkodą w ramach BLS w sytuacji, gdy samochód poszkodowanego to samochód osobowy lub samochód osobowy z homologacją na ciężarowy, czyli z tzw. " kratką". BLS dotyczy jednak wyłącznie indywidualnie ubezpieczanych samochodów, a nie flot samochodowych.
Uniqa zastrzega jednak, że kolizja musi wystąpić na terenie Polski, szkoda nie może zostać zgłoszona do innego ubezpieczyciela i nie mogą wystąpić szkody osobowe.
Firma zapewnia, że zapłaci nie tylko za naprawę pojazdu, ale również pokryje inne poniesione wydatki związane z wypadkiem komunikacyjnym, m.in. koszty holowania i parkowania, wynajem pojazdu zastępczego czy koszty dodatkowego badania technicznego.
- Naszą intencją jest zagwarantowanie klientom ubezpieczonym u nas najwyższego standardu procesu likwidacyjnego - kompleksowej obsługi, która w sytuacji zaistnienia szkody zapewni: minimum formalności, szybką realizację wypłaty odszkodowania, sprawną naprawę pojazdu i zdejmie z klienta obowiązek kontaktowania się z ubezpieczycielem sprawcy – mówi Jarosław Matusiewicz.
Bezpośrednia likwidacja szkód jest zatem rozwiązaniem bardzo korzystnym dla klienta, ponieważ jest on obsługiwany przez swojego ubezpieczyciela kompleksowo. Nie musi szukać ubezpieczyciela sprawcy w przypadku szkody, a przy zawarciu kolejnego ubezpieczenie może świadomie wybrać firmę, w której nie tylko zapłaci składkę, ale również będzie likwidowała jego szkody, tak jak w ubezpieczeniach dobrowolnych np. autocasco.
Jak dodaje Matusiewicz, jako optymalne rozwiązanie BLS, Uniqa uznała funkcjonujący już na rynku model umowy z poszkodowanym i cesję praw do wierzytelności.
Przystąpienie do BLS wprowadzonej wcześniej przez PZU nie oznacza, że firma nie będzie brała udziału w pracach Komisji Likwidacji Szkód Polskiej Izby Ubezpieczeń. - Zależy nam na rychłym wprowadzeniu BLS dla całego rynku i na wspólnym, prostym systemie wzajemnych rozliczeń – tłumaczy dyrektor.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA