fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Dwa radiowozy w pościgu za mercedesem. Pędził 238 km na godzinę

policja.pl
23-letni Dariusz K. uciekał Południową Obwodnicą Warszawy. Po zatrzymaniu policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, którego i tak nie powinien już mieć.
Policjanci ze stołecznej drogówki w oznakowanym radiowozie z wideoradarem wypatrzyli pirata na węźle Konotopa. Jechał znacznie szybciej, niż pozwalają na to przepisy. Zainstalowany w oznakowanym radiowozie videorejestrator w pewnym momencie wskazał niemal 240 km na godzinę.
- Taka prędkość była zagrożeniem dla pozostałych kierowców, więc chcieliśmy go zatrzymać – opowiadają policjanci. Kierowca mercedesa jednak zamiast zatrzymać się do kontroli przyśpieszył. Niebezpiecznie wyprzedzał inne auta. Mundurowi na pomoc wezwali posiłki. Za piratem w pościg ruszyły dwa radiowozy.
Policjantom udało się zatrzymać pirata. Kierowcą mercedesa był 23-latni Dariusz K. Mężczyzna miał już na koncie inne wykroczenia  i punkty karne, po których powinien zwrócić prawo jazdy. Teraz zatrzymali mu je policjanci.
Do sądu skierowali wniosek o ukaranie. Mężczyźnie grozi grzywna do 5 tys. zł. Sąd może wydać mu zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Policjanci przyznają, że 238 kilometrów to rekord prędkości na drogach. – Ten człowiek zagrażał innym kierowcom – przyznają.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA