fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Kancelaria Linklaters doradcą PZU przy przejęciach w Polsce i krajach bałtyckich

Prawnicy kancelarii Linklaters doradzali największej polskiej firmie ubezpieczeniowej w zakresie przejęcia czterech spółek ubezpieczeniowych.
W efekcie przejęcia Link4 (Polska), Lietuvos Draudimas (Litwa), AAS Balta (Łotwa) oraz Codan Forsikring (Estonia) od brytyjskiej grupy ubezpieczeniowej RSA, PZU zostanie największym ubezpieczycielem w regionie krajów bałtyckich. Ostateczne zamknięcie transakcji uzależnione jest od uzyskania odpowiednich zgód regulacyjnych.
Zespół prawników warszawskiego i londyńskiego biura Linklaters doradzał klientowi we wszystkich aspektach prawnych, regulacyjnych i podatkowych transakcji. Jednym z istotniejszych wyzwań podczas prac nad przejęciami była koordynacja zespołów lokalnych kancelarii w krajach bałtyckich.
Pracami zespołu kierowali Daniel Cousens, partner, oraz Marcin Schulz, managing associate w dziale korporacyjnym kancelarii.
Marcin Schulz powiedział: „Przejęcie przez PZU działalności RSA w krajach bałtyckich i w Polsce jest ważnym krokiem w kierunku realizacji strategii rozwoju Grupy PZU. Cieszymy się, że mogliśmy brać udział w tak istotnym procesie."
„Powodzenie projektu zawdzięczamy dobrej organizacji pracy i zaangażowaniu zespołu PZU oraz wszystkich doradców, zarówno w Polsce, krajach bałtyckich jak i Londynie" – dodał Daniel Cousens.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA