fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Film "Droga krzyżowa" wygrał Wiosnę Filmów

"Droga krzyżowa", reż. Diedrich Brüggemann
materiały prasowe
Nagroda Publiczności 20. Festiwalu Filmowego Wiosna Filmów 6-13 kwietnia, kino Praha, Warszawa) powędrowała do filmu w reżyserii Dietricha Brüggemanna pt. "Droga krzyżowa".
"Drogę krzyżową" nagrodzono już Srebrnym Niedźwiedziem i Nagrodą Jury Ekumenicznego na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. Jest to historia żyjącej w dwóch światach nastoletniej Marii. W szkole interesuje ją to, co typowe dla nastolatki, ale w domu jej rodzina funkcjonuje według zasad Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X i tradycyjnej interpretacji katolicyzmu. Ze wszystkiego, co Maria myśli i robi ma zdawać relację Bogu. A ponieważ Bóg jest surowym pasterzem, dziewczyna żyje w ciągłym strachu, że popełni jakieś przewinienie. W domu władcza matka i wycofany ojciec, a poza nim – kłótnie z nauczycielami i lekarzami. Rozpaczliwie pragnąc wszystkich zadowolić, Maria tkwi w centrum konfliktu. Jak ma pogodzić uczucie do chłopaka ze ślubami czystości serca? Czy Bóg zażąda ogromnej ofiary, żeby jej brat wyzdrowiał?
Dystrybutorem filmu w Polsce jest Aurora Films. Polska premiera zaplanowana jest najwcześniej na jesień 2014.
Festiwal Wiosna Filmów był pierwszym festiwalem na świecie, który po festiwalu w Berlinie, pokazał "Drogę krzyżową". Reżyser filmu był gościem specjalnym festiwalu.
Tegoroczna edycja Festiwalu Filmowego Wiosna Filmów odbyła się w warszawskim kinie Praha w dniach 6-13 kwietnia. Głównym założeniem festiwalu było przedstawienie publiczności filmów, które wcześniej prezentowane były na międzynarodowych festiwalach m.in w Berlinie, Cannes, Locarno, Sundance, Wenecji, Rotterdamie.
Festiwal Wiosna Filmów to kontynuacja Festiwalu Filmowego i Artystycznego LATO FILMÓW, założonego w 1995 roku przez Sławomira Rogowskiego i Wiesława Niedźwiedzia. Widzowie zobaczyli filmy pogrupowane w specjalne festiwalowe sekcje, m.in. Zwycięzcy Międzynarodowych Festiwali. W tym roku na festiwalu znaleźli się laureaci głównych nagród w Berlinie i Wenecji, czyli "Czarny węgiel, kruchy lód", nagrodzony Złotym Niedźwiedziem oraz "Rzymska aureola" nagrodzona Złotym Lwem.
Źródło: materiały prasowe
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA