fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

  • 13.04.2021

Nagrody "Przeglądu Wschodniego". Prof. Kieżun wśród laureatów

Witold Kieżun
Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek
Paweł Majewski
W sobotę odbędzie się XXI edycja Nagrody "Przeglądu Wschodniego". Nagroda im. Aleksandra Gieysztora trafi do prof. Witolda Kieżuna
Uroczyste wręczenie nagród za rok 2013 odbędzie się w sobotę 22 marca o 11.00 w Sali Balowej Pałacu Potockich (wejście od ul. Krakowskie Przedmieście 32).
Laureatów wskazują specjaliści od tematyki wschodniej. Analizują wszystkie książki na ten temat. Na podstawie recenzji odbywa się głosowanie.
W tym roku w kategorii Dzieła Krajowe nagroda trafiła do Agnieszki Jankowskiej-Marzec autorki "Między etnografią a sztuką. Mitologizacja Hucułów i Huculszczyzny w kulturze polskiej XIX i XX wieku".
David Frick zostanie nagrodzony w kategorii Dzieła Zagraniczne. Jest autorem "Kith, Kin & Neighbors. Communities & Confessions in Seventeenth-Century Wilno".
Najlepsza w kategorii Dzieje Polaków na Wschodzie była praca "Polskie stowarzyszenia w Sankt Petersburgu, koniec XIX - początek XX wieku" Tamary Smirowej.
Za całokształt badań Nagrodą Specjalną został wyróżniony Henryk Wisner.
Jury przyznało też Nagrodę im. Aleksandra Gieysztora dla osoby szczególnie zasłużonej w tematyce wschodniej. Został nią wyróżniony Witold Kieżun.
W poprzednich edycjach laureatami nagród byli m.in. Bogdan Osadczuk, Paweł Wieczorkiewicz, Anne Applebaum, Łukasz Adamski i Anna Engelking.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA