fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Osiemset baniek na choinkę

graffia.pl
Zbudowana z niemal ośmiuset baniek choinka powstała w niedzielę wieczorem w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Konstrukcja ma dwa metry wysokości i stworzono ją wyłącznie z przyniesionych przez mieszkańców szklanych ozdób.
Choinka ze szklanych baniek powstała w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie wczoraj w ciągu sześciu godzin. Mieszkańcy miasta przynosili ozdoby niezbędne do jej tworzenia przez cały weekend. Łącznie udało się ich zebrać niemal osiemset. Zbudowana z nich konstrukcja ma dwa metry wysokości.
- Akcja budowy choinki wspólnie z mieszkańcami miasta okazała się być strzałem w dziesiątkę. Zebraliśmy niemal osiemset starych, niepotrzebnych i skazanych na zapomnienie baniek. Dziesiątki kształtów i kolorów. Najstarsze pochodziły nawet z lat 70. ubiegłego wieku. Stworzyliśmy z nich wyjątkową dekorację świąteczną – opisuje Hanna Wajda-Lawera z CDS.
Centrum Dziedzictwa Szkła to pierwsza w Polsce placówka w interaktywny sposób prezentująca tematykę hutnictwa szkła i szklanej twórczości. Obiekt w nowoczesny sposób nie tylko opowiada o historii znanego od dziesięcioleci w Polsce i na świecie „krośnieńskiego szkła", ale także ją tworzy. Najważniejszymi atrakcjami Centrum są ekspozycje szkła użytkowego i artystycznego oraz prezentacje produkcji szkła, odbywające się na oczach turystów.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA