fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Świat, jakiego turyści nigdy nie zobaczą

„Kiedy będę ptakiem"
Szkoła Wajdy
We wtorek 10 grudnia odbędzie się telewizyjna premiera filmu Moniki Pawluczuk "Kiedy będę ptakiem" w TVP 2 o 23.15. Z autorką będzie można spotkać się dzień później w warszawskim Wrzeniu Świata.
Spotkaniu, które poprowadzi Patrycja Wanat, będzie towarzyszył również pokaz filmu, początek o godz. 19.00.
"Film ukazuje świat, jakiego turyści nigdy nie zobaczą. Konsekwentnie prowadzona narracja buduje atmosferę pełną symboliki, kamera subtelnie przybliża nam przeżycia bohaterki, jednocześnie nie narzucając nam żadnych gotowych interpretacji. Wszak czy możliwe jest zgłębienie duszy ludzkiej? A jednak wyraźnie rysuje się w tej opowieści wewnętrzna siła kobiety, jej odwaga i urok. To one pozwalają bohaterce stawić czoło losowi" – tak o filmie „Kiedy będę ptakiem" napisał Lars Meyer (Dok Leipzig).
„Kiedy będę ptakiem" otrzymał Nagrodę Klubu Kultury Filmowej na tegorocznym Lubuskim Lecie Filmowym w Łagowie, a ostatnio Nagrodę Prezesa Stowarzyszenia Filmowców Polskich podczas Festiwalu Sztuki Mediów „Człowiek w zagrożeniu" w Łodzi. Międzynarodowa premiera filmu odbyła się podczas tegorocznego festiwalu w Lipsku.
Monika Pawluczuk - autorka filmów dokumentalnych: Kiedy będę ptakiem", „Modelki", „To ty się zmień", dziennikarka radiowa i telewizyjna,  obecnie w trakcie zdjęć do kolejnego filmu dokumentalnego o roboczym tytule „Uwierzcie w koniec świata", współautorka (z Katarzyną Miller), przetłumaczonej na kilka języków, książki „Być kobietą i nie zwariować", absolwentka kulturoznawstwa w Ośrodku Studiów Amerykańskich na UW, dziennikarstwa w Centrum Dziennikarstwa w Warszawie i Programu Dokumentalnego DOK PRO w Szkole Wajdy.
Źródło: materiały prasowe
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA