fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mundurowi

PIT: Dochód żołnierzy służących? za granicą wolny od podatku

Fotorzepa, Seweryn Sołtys
Dochód żołnierzy służących za granicą jest wolny od PIT, nawet gdy nie pojechali tam ze swoją jednostką.
Żołnierze wyjeżdżający na misje zagraniczne mogą być  zwolnieni z podatku. Ważne jest przy tym, by realizowali cel wymieniony w art. 21 ust. 1 pkt 83 ustawy o PIT, a jest nim m.in. udział w konflikcie zbrojnym, zapobieganie terroryzmowi czy praca obserwatora wojskowego. Nie jest przy tym istotne, by wysłano ich tam w składzie jednostki wojskowej. Tak stwierdził minister finansów w interpretacji ogólnej z 25 listopada.
Problem wziął się z niefortunnego sformułowania tego przepisu. Mógł on sugerować brak zwolnienia, jeśli do działań zagranicznych nie została wysłana konkretna jednostka wojskowa, ale tylko pojedynczy żołnierze.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA