fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Hakerzy na serwerach Asada

AFP
Hakerzy z grupy Anonymous, którzy przed rokiem wypowiedzieli wojnę reżimowi w Damaszku, po serii ataków na syryjskie serwery rządowe zaczynają ujawniać dokumenty, jakie stamtąd wykradli.
GlobalPost, twierdzi że hakerzy, jako dowód skuteczności swych włamań przekazali dokumenty syryjskiego urzędu patentowego (spo.gov.sy). Portal podaje, że są to pliki, które znajdowały się w obiegu wewnętrznym urzędu.
Różne frakcje wchodzące w skład Anonymous w sprawie Syrii działają pod szyldem OpSyria. Zgodnie z deklaracjami hakerzy nie popierają żadnej z tamtejszych grup opozycyjnych, a ich celem są ataki na rządowe serwery.
Grupa poinformowała, że chce znaleźć dokumenty, z których wynikać będzie jednoznacznie, iż rządu w Damaszku winny jest śmierci cywilów. Jej priorytetem są jednak dokumenty wskazujące na celowe użycie przez reżim broni chemicznej.
Na początku 2012 r. Anonymous informowała o włamaniach na konta mailowe osób związanych z syryjskim rządem, w tym na skrzynkę pocztową prezydenta Baszara Asada. W kolejnych miesiącach doszło do kilku aresztowań członków grupy, którzy znajdowali się w Syrii. Kraj przez kilka dni odcięty był też od internetu.
Jednocześnie członkowie OpSyria od kilku miesięcy atakowani są przez inną grupę hakerów. Popierająca władze w Damaszku organizacja działa pod nazwą Syrian Electronic Army (SEA).
Gdy Anonymous włamała się na konta członków SEA, ta odpowiedziała spektakularnymi atakami na strony internetowe mediów, które o tym informowały m.in. BBC, Washington Post, New York Times oraz Global Post.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA