fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Waszyngton: strzelanina przed Kapitolem

AFP
Strzały w pobliżu Kapitolu w Waszyngtonie, gdzie mieści się siedziba Kongresu Stanów Zjednoczonych. Ranny został funkcjonariusz specjalnej jednostki policji, ochraniającej Kapitol. Sprawca strzelaniny nie żyje.
Agencja Reutera podaje, że strzały miały miejsce na Drugiej Ulicy i Alei Konstytucji.
Nie wiadomo co dokładnie wydarzyło się na miejscu.
Według jednej ze stacji telewizyjnych strzały były efektem policyjnego pościgu, który zaczął się przed Białym Domem i skończył przed Kapitolem. Jak podaje CNN w wymianie ognia z policją zginęła kobieta, która prowadziła samochód i próbowała staranować wjazd do Białego Domu. Oprócz kobiety w samochodzie było także dziecko. Najprawdopodobniej nic mu się nie stało.
Przed Kapitolem wylądował helikopter.
Dziennikarzy, turystów oraz pracowników Kapitolu, którzy znajdowali się przed Sądem Najwyższym (vis a vis Kongresu) pospiesznie wprowadzono do gmachu US Capitol Complex.
Senator Bob Casey powiedział dziennikarzom, że przechodził właśnie przez ulicę, udając się do jednego z pomieszczeń Senatu, kiedy zobaczył policjantów jadących z dużą prędkością na motocyklach po Constitution Avenue. Kilka sekund później rozległo się kilka strzałów. Na miejscu natychmiast pojawili się agenci FBI. Na Twitterze internauci zamieścili zdjęcia rozbitego samochodu policyjnego.
Kapitol został na kilkadziesiąt minut zamknięty, a policja wydała komunikat: "Zamknijcie i zaryglujcie drzwi i trzymajcie się z daleka od wszystkich drzwi i okien".
Prace na Kapitolu powoli wracają do normy.
Wzmocniona została ochrona Białego Domu - siedziby prezydenta Stanów Zjednoczonych.
To kolejna strzelanina w ciągu ostatniego miesiąca w tym mieście. 16 września w strzelaninie w Navy Yard w Waszyngtonie zginęło 13 osób.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA